تاريخ : جمعه بیست و نهم اردیبهشت 1391 | 11:46 | نویسنده : سمیه صادقی

سلام. این لینکایی که براتون گذاشتم نماهایی مختلف از دانشگاه نوتره دامه. تعداد زیادی از پروژه های استاد بگ محمدی و پروژه های دانشجوهای این دانشگاه مشترکن.باید این رو هم اضافه کنم که هیچ کدوم از این پروژه ها پاسخ داده نشدن! پس دنبال جوابشون نباشین! برای من جالب بود که ببینم اونجا چه جور جاییه. مطمئنا حسادت برانگیزه اما از طرفی هم برای ما افتخارآمیزه! چون ما همون کارایی رو انجام میدیم که اونا با این امکانات و زیبایی انجام میدن!

این دانشگاه توی آمریکاست و نزدیک شیکاگوئه و سال ۱۸۴۲ تاسیس شده!!

ببینید و لذت ببرید و اشک بریزید و افتخار کنید و امیدوار باشید!

سایت خود دانشگاه (عکس بالای صفحه کتاب خونه ی اصلیشونه!)

اطلاعات جامعی از دانشگاه( اینکه کجا قرار داره و کی ساخته شده و ...)

سایت کتابخونه ی اصلی(اینجا میتونید به لیست کتاب های اونجا دسترسی داشته باشید)

سایت بخش مهندسی دانشگاه(حتما ببینید)

پروژه های دانشجوهای اونجا و برخی از پروژه های ما!


کتابخانه اصلی:

نمای گوگل مپ از دانشگاه:تاريخ : چهارشنبه بیست و هفتم اردیبهشت 1391 | 19:2 | نویسنده : M104(مدیر وبلاگ)
بچه ها اینم سری ششم تمرینات نظریه:

http://wdl.persiangig.com/pages/download/?dl=http://software89m104.persiangig.com/other/prc6.pdf


مهلت تحویلش: پنجشنبه، 4 خردادتاريخ : سه شنبه بیست و ششم اردیبهشت 1391 | 23:49 | نویسنده : M104(مدیر وبلاگ)

یک شرکت برای تبلیغ شیشه های ضد گلوله اش 3میلیون دلار رو تو شیشه گذاشته و این شیـشه رو در یکی از ایستگاه های اتوبوس نصب کرده است!


پ.ن:

"...the hardest part of ending is starting again"

linkin park
تاريخ : دوشنبه بیست و پنجم اردیبهشت 1391 | 19:8 | نویسنده : نسیم اله مرادی

سلام خانومای محترم کلاس....

این جواب سری اول تمرینات نظریه اس . براتون اسکن کردم داخل یک فایل زیپه و باید دانلودش کنید.


حل تمرینات سری اول

بعدشم خانوم طاهری از من خواستن بپرسم ازتون که می خواین این هفته کلاس حل تمرین باشه ؟ رفع اشکال گرامر های مستقل از متن؟

اگه آره همین جا اعلام کنین که منم به ایشون خبر بدم.

 پ.ن: بچه ها کلاس فردا به خاطر کنکور برگزار نمی شهتاريخ : یکشنبه بیست و چهارم اردیبهشت 1391 | 8:26 | نویسنده : الهام جلیلیان
قهرمانی مجدد تیم فوتبال سپاهان اصفهان رو به دوستای اصفهانیمون خانم قاسمی و آقای رمضانی تبریک میگم.

خوب لیگو تو مشتتون گرفتینا........آفرین به همتتون!

راستی هفته دیگه فینال جام قهرمانان اروپاس.چلسی و بایرن مونیخ.خیلی هیجان برانگیزه!!!

اگه وقت کردین حتما بازی رو ببینین.قول میدم ضرر نکنین!!!تاريخ : شنبه بیست و سوم اردیبهشت 1391 | 19:12 | نویسنده : نسیم اله مرادی

خط هوايي هلو كيتي در تايوان
خط هوايي ايوا در تايلند اعلام كرده كه دوعدد از ايرباس هاي بزرگ خود را به يك خط هوايي جديد به نام هلو كيتي ( hello kitty ) تبديل كرده است. همه چيز در اين پرواز با اسطوره ي عروسكي پيوند خورده است، از بليط ها گرفته تا رنگ آميزي هاي هواپيما....

 تاريخ : جمعه بیست و دوم اردیبهشت 1391 | 20:26 | نویسنده : مهسا ملک محمودی
مادر!

درستایش دنیای پرمهرت ، ترانه ای از اخلاص خواهم سرود وگلدسته ای از مهر بر گردنت خواهم

آویخت. شکوه عشق را در زمزمه های مادرانه ات می یابم وانگیزه خلقت را از قلب پرمهرت می خوانم.

بوسه بر دستان خسته تو جانم را زنده می کند و دیدار تو عشق را در دلم به ارمغان می آورد.

مادرم ! به پاس آنچه به من داده ای ، به ستایش محبتهای بی اندازه ات ، و به وسعت همه خوبیهایت

دوستت دارم .

پس تو ای بیکران احساس،روزت مبارک...تاريخ : جمعه بیست و دوم اردیبهشت 1391 | 19:32 | نویسنده : M104(مدیر وبلاگ)
هندونه لذتش تو اینطوری خوردنشه...

کیا موافقن؟تاريخ : چهارشنبه بیستم اردیبهشت 1391 | 23:0 | نویسنده : M104(مدیر وبلاگ)
بچه ها لازم دیدم که این رو بدونید! نخواستید هم می تونید نخونید! می تونید فقط اون قسمتایی که قرمز شده رو بخونید.

شير سالم حالت شيميايي قليايي دارد اما زماني كه بار ميكروبي آن از حد مجاز مي‌گذرد، اسيدي مي‌شود. كارخانه‌داران براي جلوگيري از اين اتفاق به آن «آب ژاول» يا «وايتكس» اضافه مي‌كنند. اين عمل باعث مي‌شود تا دوباره حالت شيميايي شير قليايي شود. از طرف ديگر اداره استاندارد هم متوجه اين قضيه نمي‌شود، چون نتيجه اين عمل قابل اثبات نيست! 

انتشار برخي اخبار مبني بر بالا بودن بار ميكروبي شير در ايران، واكنش تعدادي از كارشناسان حوزه تغذيه و سلامت را به دنبال داشته است، مدتي پيش رئيس اتحاديه لبنيات كشور خبر قابل تاملي را اعلام كرد و گفت: «حد استاندارد بار میکروبی شیر 100 هزار و در نهايت يك ميليون واحد است که این میزان در مورد تولیدات داخلی به 20 میلیون نیز می‌رسد.» خبر قابل‌تامل بعدي را يك كارشناس صنايع غذايي به تهران امروز مي‌دهد. «فاطمه اسكندري» كارشناس ارشد صنايع‌غذايي به خبرنگار ما مي‌گويد: «اگر بار ميكروبي شير از حد استاندارد آن بيشتر باشد، كارخانه داران بايد آن را برگردانند.» اما به گفته او، برخي كارخانه‌داراني كه به فكر سود خود هستند، براي رد شدن از دايره نظارت وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشكي و سازمان استاندارد راه حلي را يافته‌اند كه سلامت ميليون‌‌ها ايراني را تهديد مي كند! 

«دكتر آراسب دباغ» متخصص بهداشت مواد غذايي هم استفاده از وايتكس را يك روش تقلبي قديمي مي‌داند و مي‌گويد: «نبايد اين مسئله را به همه كارخانه داران تعميم داد. الان كارخانه‌هاي زيادي هستند كه مسائل ايمني و بهداشتي را رعايت مي‌كنند ولي فعالان حوزه تغذيه و سلامت خوب مي‌دانند كه برخي كارخانه‌هاي سودجو، براي آنكه مجبور نشوند پول بيشتري براي تهيه شير استاندار بدهند، از وايتكس استفاده مي‌كنند.» به گفته او گراني وتورم امروز حتي اجازه دامداري سنتي را هم به دامداران نمي‌دهد، از طرف ديگر هم كسي به آنها براي صنعتي شدن كار كمك نمي‌كند. به نظر هم نمي‌رسد مسئولان امر برنامه‌اي داشته باشند.

«الهام مريخي» ديگر كارشناس تغذيه هم به تهران امروز مي‌گويد: «بار ميكروبي در ساير غذا‌ها و حتي خشكبار هم وجود دارد، اما بار ميكروبي در توليد فرآيند شير خود را زودتر نشان مي‌دهد.» البته با توجه به استفاده كارخانه داران از مايعات غير مجاز مانند وايتكس، به نظر مي‌رسد كه سازمان‌هاي نظارتي با چشمان مسلح هم ديگر قادر به تشخيص آن نيستند. زودهنگام و ديرهنگامش هم فرقي ندارد! مريخي مي‌گويد: «بيشتر شركت‌هاي شير پروانه نظارت دارند اما چون شرايط ايمني و فني بيشتر آنها مناسب نيست، نمي‌توان به سلامت محصول آنها اطمينان كرد.» 

او مي‌گويد: «حداقل 60 درصد كارخانه‌هاي شير ايران شرايط لازم براي توليد يك محصول سالم را ندارند.» 

شیر درجه سه، شیری است که بار میکروبی آن بین پانصد‌هزار تا يك ميليون میکروب در هر میلی لیتر شیر باشد و براساس قانون سلامت، دامداران باید از تحویل شیری که بیشتر از یک میلیون بار میکروبی داشته باشد، خود‌داری كنند 
او هم به مانند «فاطمه اسكندري» حاضر نمي‌شود تا نامي از كارخانه‌هاي خاطي را ببرد. 

بار ميكروبي چيست؟ 
در استاندارد جهانی، شیر درجه یک، به شیری گفته می شود که بار میکروبی آن زیر صدهزار میکروب در هر میلی لیتر شیر باشد. شیر درجه دو، شیری است که بار میکروبی آن بین صدهزار تا پانصد هزار میکروب در هر میلی لیتر باشد. 

بار ميكروبي در ايران! 

تقريبا هم بخش دولتي و هم بخش كارشناسي و خصوصي اعتقاد دارند كه بار ميكروبي شير در ايران بالاست. اما بخش دولتي و مسئول به اين مسئله توجهي ندارند! براساس گفته‌هاي «احسان ظفری» رئیس اتحادیه لبنیات، هم اکنون شیر خام تولیدی وضعیت مناسبی ندارد و می توان گفت فقط 40 درصد از شیر خام تولید شده در واحد‌های صنعتی از کیفیت بالایی برخوردار است و 60 درصد مابقی که بیشتر مربوط به دامداری های سنتی است، وضعیت مطلوبی وجود ندارد. 
او با بیان اینکه بار میکروبی شیر نباید از یک میلیون بالاتر باشد، مي‌گويد: «حد استاندارد بار میکروبی شیر 100 هزار واحد است که این میزان در مورد تولیدات داخلی به 20 میلیون نیز می رسد.» 

او با بیان اینکه بار میکروبی شیر در دامداری های «صنعتی» درحد کشورهای اروپایی و آمریکایی است، مي‌گويد: «متاسفانه در دامداری‌های سنتی بار میکروبی شیر بسیار بالاست. در حالی‌که در دامداری‌های صنعتی این میزان حداکثر به یک میلیون می‌رسد.»آمارهاي دکتر مجتبی نوروزی رئيس سابق سازمان دامپزشكي كشور هم مي‌گويد كه بار میکروبی شیر در ایران از پانصد هزار تا چندين میلیون واحد است! 

به گزارش تهران امروز،در كمال تعجب، اعرابی کارشناس صنایع غذایی هم مي‌گويد: «هرچند بار میکروبی شیرها از حد استاندارد اروپا و آمریکا بالاتر است اما غیر از موارد شدید، عاملی برای مسمومیت افراد به شمار نمی‌آید. این بار میکروبی شیرها به علت مقاومت دستگاه گوارش ایرانیان آسیب‌زا نیست.» اما رسول دينارود معاون سابق وزير بهداشت مي‌گويد: «‌آلودگي غذا در ايران سالي 35 هزار نفر را مي‌كشد و ميلياردها تومان خسارت اقتصادي به بار مي‌آورد.». البته اين آمار به دو سال قبل باز‌مي‌گردد وهنوز آمار تازه‌اي اين مرگ وميرها اعلام نشده است! حال بايد پرسيد آيا مردم مي‌دانند كه شيري كه اين روزها با قيمت‌هاي عجيب مي‌خرند، ممكن است بلاي جانشان باشد يا نه!

پ.ن: کره گیاهی از نفت و پارافین، کالباس از دل و روده ی گربه ها، وایتکس تو شیر، پنیر فاسد شده تو پفک، روغن فاسد تو چیپس(قابل توجه اینکه در کشور های خارجی چیپس با روغن درست نمیشه!)،آبلیمو از کاه، درصد مواد سمی در میوه ها بیشتر از حد استاندارد جهانی!، آب و هوامون هم که خاک رادیواکتیو! خداییش منو تو چه جور زنده موندیم؟؟؟ انگار هیروشیما و ناکازاکی جدیدی در راه است!!!تاريخ : چهارشنبه بیستم اردیبهشت 1391 | 22:1 | نویسنده : M104(مدیر وبلاگ)
و اما پروژه ی نظریه نیز آمد! مهلت تحویلش هنوز مشخص نشده! 


http://software89m104.persiangig.com/Nazarie%20Ilam%20UNI%209091-02.docxتاريخ : سه شنبه نوزدهم اردیبهشت 1391 | 16:18 | نویسنده : M104(مدیر وبلاگ)

1. Click the link below.
2. Zoom in & out.
3. Then you will be wandered.
در صفحه اي كه باز مي شود اسكرول پايين تصوير را به سمت چپ و راست ببريدتا شگفت زده شويد

تاريخ : دوشنبه هجدهم اردیبهشت 1391 | 23:39 | نویسنده : M104(مدیر وبلاگ)

دانشجوی حقوق : با اینکه همیشه شاهد اعمال دانشجویان است ولی هیچوقت و در هیچ دادگاهی علیه آنان شهادت نمی دهد!


دانشجوی جغرافیا : مکان ، آب و هوا و شرایط محیطی در او تاثیری ندارد چون او همه جا هست!


دانشجوی مهندسی عمران : شجاعتش برایم قابل تحسین است چون ماکت هر پل یا ساختمانی را که می سازم بدون توجه به احتمال تخریب آن ، به رویش می رود و افتتاحش می کند!


دانشجوی پزشکی : تنها موجودی است که از تیغ تشریح من هراسی ندارد و به طرفم می آید تا با فدا کردن جانش موجب پیشرفت علم پزشکی شود!


دانشجوی مدیریت : با آن جثه کوچک ، آنچنان خانواده پر جمعیتش را مدیریت و اداره می کند که انگار مدیر بودن باید در خون هر کس باشد و درس خواندن بی فایده است!


دانشجوی زبان و ادبیات فارسی : او هیچوقت حرفی نمی زند ولی با سکوتش هزاران حرف را به من می آموزد!


دانشجوی روانشناسی : درون گرا ، خجالتی ، کم حرف ، یک شخصیت منحصر به فرد!


 

برای بقیه به ادامه مطلب بریدادامه مطلب
تاريخ : دوشنبه هجدهم اردیبهشت 1391 | 19:7 | نویسنده : M104(مدیر وبلاگ)

به عنوان یک کاربر معمول اینترنت ممکن است در روز، کارهایی را نظیر ارسال ایمیل به دیگران، گفتگو در برنامه های مسنجر، ارسال نظر در سایت ها و وبلاگ ها و خریدهای آنلاین را انجام دهید و یا نهایتا اگر بتوانید، به دیدن و شنیدن ویدیوها و موزیک های آنلاین بپردازید. اما به جز خودتان، آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که در هر دقیقه از زمانی که در اینترنت سپری می کنید، جه اتفاقات دیگری در حال رخ دادن است؟

تا کنون اینفوگرافیک های مختلفی در خصوص اتفافات در حال رخداد در اینترنت طی بازی های ساعتی و روزانه منتشر شده است. یکی از جدیدترین اینفوگرافیک های مربوط به این موضوع را ، شرکت اینتل در صفحه گوگل پلاس خود منتشر کرده است که اطلاعات بسیار جالبی دارد.


لازم به تکرار است که همه این اتفاقات تنها در یک دقیقه رخ می دهند و همه این آمار نشان دهنده سرعت سرسام آور تکنولوژی های رو به رشد موجود در اینترنت و وابستگی کاربران امروزی به آنان است.

شما در یک دقیقه از زمانی که در اینترنت سپری می کنید چه کارهایی را انجام می دهید؟!

پ.ن: اگر مغز انسان چنان ساده میبود که ما از آن سر در می آوردیم، هنوز آنچنان احمق بودیم که از آن سر در نمی آوردیم!!تاريخ : شنبه شانزدهم اردیبهشت 1391 | 16:51 | نویسنده : M104(مدیر وبلاگ)
عادت کرده اید که همیشه کلید واژه ها را وارد سرویس جستجوی گوگل کنید، روی نتایج کلیک کنید و پی کارتان بروید؟ تصور می کنید که نمی شود در همین سرویس جستجوی گوگل، چیزهای سرگرم کننده ای پیدا کرد؟
نه! در این پست ۵ حقه کوچک را با هم مرور می کنیم که بی شک دقایقی سرگرمتان خواهد کرد.
نخست، شما باید با کلیک بر روی آیکون چرخ دنده در بالا و سمت راست صفحه جستجوی گوگل، ویژگی جستجوی بی درنگ یا instant search را خاموش کنید. توجه کنید که در همه موارد زیر باید روی I’m feeling lucky کلیک کنید.
۱- جاذبه گوگلی: جستجو کنید: Google gravity


2- گوگل اریب می شود: جستجو کنید: Askew
3- بزرگ شدن فونت گوگل: جستجو کنید: Epic Google
4- کوچک شدن گوگل: جستجو کنید: Weenie Google
4- هک شدن گوگل: جستجو کنید: Google Hacker
5- کاری کنید که گوگل برایتان پشتک وارو بزند: این بار جستجو کنید : do a barrel roll و صحنه را شاهد باشید! در این مورد خاص روی I’m feeling lucky کلیک نکنید و همان جستجوی ساده را بکنید.
برای آگاه شدن از باقی این حقه های کوچک گوگلی به ویکی پدیا بروید.


تاريخ : شنبه شانزدهم اردیبهشت 1391 | 12:55 | نویسنده : M104(مدیر وبلاگ)

این مطلب فقط جهت خنده بود.قصد توهین یا بی حرمتی به هیچ زن یا مردی نداشتم.اینو واسه این گفتم که باز دعوا نشه.تاريخ : شنبه شانزدهم اردیبهشت 1391 | 9:49 | نویسنده : نسیم اله مرادی

نخستين آنتي ويروس بدافزار، ساخت متخصصان ايراني با حضور دكتر نسرين سلطانخواه، معاون علمي و فناوري رييسجمهور در دانشگاه شيراز رونمايي شد.

به گزارس خبرنگار فناوري ايسنا، آنتي ويروس بدافزار بومي ايران با تكيه بر دانش متخصصان مركز آپا (آگاهي رساني، پشتيباني و امداد رايانهاي) دانشگاه شيراز و با حمايت ستاد ويژه توسعه فناوري اطلاعات و ارتباطات معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري در حالي به بهرهبرداري رسيد كه به گفته دكتر محمدحسين شيخي، دانشيار دانشكده برق و كامپيوتر دانشگاه شيراز و مجري طرح، كار تحقيقاتي آن از اواخر سال 1389 آغاز شده است.

وي در اين باره افزود: دستيابي به فناوري، نيازمند دانشي است كه براحتي در مقالات و كتب علمي يافت نميشود و از فناوريهاي پيچيده روز دنيا به شمار ميرود.

مجري اين طرح خاطرنشان كرد: به دليل مرتبط بودن اين حوزه با مسائل تجاري و امنيتي، دستيابي به دانش فني توليد ضد بدافزار بسيار مشكل است. به همين دليل به كمك حوزههاي مرتبط و با تكيه بر همت متخصصان داخلي، دانش اوليه ساخت ضدبدافزار بومي طي اين مدت به دست آمد.

وي تاكيد كرد: به منظور پيشبرد اين پروژه، تيمي متشكل از پنج نفر از اعضاي هيأت علمي دانشكده برق و كامپيوتر دانشگاه شيراز به همراه چهار نفر دانشجوي دكتري، 20 نفر فارغالتحصيل و دانشجوي كارشناسي ارشد و پنج نفر دانشجوي كارشناسي مشاركت داشتند.

مدير مركز آگاهيرساني، پشتيباني و امداد رايانهاي (آپا) دانشگاه شيراز تصريح كرد: در حال حاضر نسخه اوليه اين ضد ويروس توليد شده و آزمايشهاي خود را با موفقيت پست سر گذاشته است. اين نسخه اولين محصول ضدبدافزار بومي است كه در يك مركز دانشگاهي كشور توليد شده و با توجه به منابع انساني و سخت افزارهاي موجود در مركز آپا در صورت حمايت مالي و تأمين نيازمنديهاي لازم ميتوان به توليد نسخه تجاري اين نرم افزار در پايان سال 91 رسيد.

به گفته وي از دستاوردهاي جنبي اين پروژه، ايجاد آزمايشگاه تخصصي تحليل بدافزار و تهيه بانك بدافزار است كه در نوع خود منحصر بفرد است.
تاريخ : جمعه پانزدهم اردیبهشت 1391 | 20:12 | نویسنده : M104(مدیر وبلاگ)
ساعت و روز حل تمرین نظریه به پنج شنبه ساعت 13.30 الی 15 تغییر یافت!

تاريخ : چهارشنبه سیزدهم اردیبهشت 1391 | 21:55 | نویسنده : M104(مدیر وبلاگ)

واقعا چرا باید کار به جایی برسه که کسی به خودش جرات بده یه همچین کاریکاتوری بکشه..!؟

روزنامه آمریکایی کولومبوس دیسپچ (Columbus Dispatch) در کاریکاتوری، نقشه خاورمیانه را ترسیم کرده است که در آن روی ایران یک درپوش فاضلاب گذاشته اند و کل ایران را در قالب یک مجرای فاضلاب به تصویر کشیده.

و اما همچنان سکوت !

کاریکاتور توهین آمیز روزنامه آمریکایی به ایرانیان


تاريخ : سه شنبه دوازدهم اردیبهشت 1391 | 20:35 | نویسنده : M104(مدیر وبلاگ)

ای استاد های عزیز و دوست داشتنی! روزتان مبارک!


پ.ن: طبق آخرین اخبار بعضی از استاد های عزیز به وبلاگمان سر میزنند! (ما هم گفتیم از فرصت استفاده کنیم و اینا...![نیشخند])تاريخ : دوشنبه یازدهم اردیبهشت 1391 | 20:28 | نویسنده : M104(مدیر وبلاگ)
سلام بچه ها، سری دوم حل تمرین نظریه رو براتون گذاشتم. موعد تحویلش هم پنج شنبه هفته دیگه(21 اردیبهشت) است.

پ.ن: نمی دونم که این تمارین مال پسرا هم هست یا نه! من برم فیزیک بخونم!بای

http://wdl.persiangig.com/pages/download/?dl=http://software89m104.persiangig.com/exercise5.pdfتاريخ : دوشنبه یازدهم اردیبهشت 1391 | 14:8 | نویسنده : M104(مدیر وبلاگ)
زندگی بدون مهندسین!


ادامه مطلب
تاريخ : یکشنبه دهم اردیبهشت 1391 | 16:38 | نویسنده : M104(مدیر وبلاگ)
ای دوستانی که قرار بود چهارشنبه حل تمرین نظریه باشد!(چه جمله ی بی نقصی نوشتم!)

بدانید که کلاس حل تمرین روز چهارشنبه به یک روز قبل یعنی روز سه شنبه از ساعت 12 تا 13.30 موکول شده است.(موقتا!)

پ.ن: حل تمرین دختر ها رو می گم.

پ.ن: 6 نفر همزمان آنلاین! بابا برین فیزیکتونو بخونید! یا نظریه تونو!یا معماریتونو! برین دیگه!تاريخ : شنبه نهم اردیبهشت 1391 | 21:42 | نویسنده : M104(مدیر وبلاگ)
آنچه انسان ها نیاز دارند استعداد نیست، هدف است.                ادوارد جورج بلوئر لیتون(!!)

 بدبختی آن است که ندانید چه می خواهید، و خودتان را برای به دست آوردن آن به کشتن دهید!  دون هرالد


پ.ن: می دونی چی می خوای از زندگیت؟؟( خواهشا: فقط خواستم بش فک کنید! واس فضولی نپرسیدم!)

پ.ن: خطاب به دختر کورد: آمدم نبودی،تا ساعت 13.30.خدا بگم چی کارت کنه! بیا فنی!تاريخ : شنبه نهم اردیبهشت 1391 | 10:35 | نویسنده : نسیم اله مرادی
«گیک»یترین ابتکار هالووین امسال را یک مهندس ناسا که در آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا کار میکند، انجام داده است.
کاری که او کرده ساده، اما در عین حال ابتکاری است، او در شکمشاش یک حفره مجازی ایجاد کرده است که میتوان از ورای آن سمت دیگر را دید.

برای این کار او البته هیچ جراحیای انجام نداده است و تنها از دو دستگاه آیپد ۲ و کمی سس گوجهفرنگی استاده کرده است.

شیوه کار او این بوده است که در تیشرتاش دو سوراخ برای جاگذاری آیپدها ایجاد کرده است و آیپدها را در جلو و پشت شکمشاش قرار داده است، اطراف دستگاهها هم کمی سس برای تظاهر سوراخ بودن شکم، ریخته است و سپس با برقراری یک چت FaceTime بین دو دستگاه، تصاویر را به صورت ویدئویی بین دو آیپد منتقل کرده است.تاريخ : جمعه هشتم اردیبهشت 1391 | 15:40 | نویسنده : سمیه صادقی

" و آن هنگام که آبی ژرف شفق جای خود را به گنبد مشکی جواهرنشان شب میدهد، افسونگری کیهان چشمان بسیاری را به دل کویر می کشاند، به ژرفای آسمان... مثل چشم های تو! "

جمعه، 8 اردیبهشت، روزجهانی نجوم مبارک!

 

 در ادامه مطلب 5 عکس نجومی برا والپیپر گذاشتم، حتما ببینید. 

 ادامه مطلب
تاريخ : جمعه هشتم اردیبهشت 1391 | 2:8 | نویسنده : مهسا ملک محمودی

<<<تقدیم به آقای لطفی نیا>>>


گذشته ات را بدون هیچ تأسفی بپذیر ،

با اعتماد ، زمان حالت را بگذران ،

وبدون ترس برای آینده آماده شو .

ایمان را نگهدار وترس را به گوشه ای انداز .

شک هایت را باور نکن ،

وهیچگاه به باورهایت شک نکن .

زندگی شگفت انگیز است ، در صورتیكه بدانی چطور زندگی کنی .


***بهار زندگیتون مبارک***

 (( با آرزوی سالی پر از کامیابی ))تاريخ : پنجشنبه هفتم اردیبهشت 1391 | 19:9 | نویسنده : M104(مدیر وبلاگ)
Iran Eshgh Group !     1.jpg


Iran Eshgh Group !     2.jpg


Iran Eshgh Group !     3.jpg


Iran Eshgh Group !     4.jpg


Iran Eshgh Group !     5.jpg


Iran Eshgh Group !     6.jpg


Iran Eshgh Group !     7.jpg


Description :

 afzay.com-dozdeaber-8.jpg


Iran Eshgh Group !     9.jpg


Iran Eshgh Group !     10.jpg


Iran Eshgh Group !     11.jpg


Iran Eshgh Group !     12.jpg


Iran Eshgh Group !     13.jpg


Iran Eshgh Group !     14.jpg

Iran Eshgh Group !     15.jpg


Iran Eshgh Group !     16.jpg

 


تاريخ : پنجشنبه هفتم اردیبهشت 1391 | 1:36 | نویسنده : پرستار

بخشندگی را باید از آن کودکی آموخت که هر چقدر دلگیر باشد و هر چقدر هم کینه به دل داشته باشد می بخشد،

بی آنکه در چهره اش نه اثری از خشم دیده شود و نه کینه. نه کلامی و نه ملامتی، نه سرزنشی و نه زخم زبانی.

هر بار که آشتی می کند ما را به کشتی خود می برد و لبخندش زندگی را معنا می بخشد.
 
کودکان جسم کوچکی دارند ولی دل هایشان خیلی بزرگ است.
مثل بزرگترها نیستند، انگار گذشت سال ها ما را بی گذشت می کند، بی رحمی را فرا می گیریم و خطاهای دیگران، هرچند کوچک باشد تا مدتها بر ذهنمان می ماند و در پس شکست هایمان همیشه انتقام نهفته است تا آسوده شویم.

کاش بدانیم:
فقط یک بار شانس زیستن داریم.
پس دوست داشتن را همراه همیشگی زندگیمان کنیم تا دیر نشده است.تاريخ : سه شنبه پنجم اردیبهشت 1391 | 0:46 | نویسنده : M104(مدیر وبلاگ)

ویلیام پاندستون، منتقد و نویسنده آمریکایی بیشتر کتاب هایش را درباره علوم مختلف نوشته که با وجود لحاظ نکات علمی و تحقیقی بیشتر به نکته جنجالی آن توجه کرده است.

از عنوان آخرین کتاب «پاندستون» اینگونه برمی آید که او یک متخصص کامپیوتر یا چیزی شبیه آن است که برای خود رقیبانی جستجو می کند ولی تمام صفحات کتابش بیشتر نوعی روزنامه نگاری و گزارش هایی از سلسله مراتبی است که در شرکت گوگل می گذرد.

در ۱۳۶ صفحه ابتدایی این کتاب با عنوان «آیا برای کار در گوگل به اندازه کافی باهوش هستید؟» متونی از تکنیک های مصاحبه در گوگل ارائه شده که همین شروع ثابت می کند سلسله مراتب اداری خاصی در این شرکت جریان دارد و هرکسی نمی تواند در آن استخدام شود.

البته نویسنده در صفحات بعدی کتاب جوابهایی ارائه کرده که معمولاً مصاحبه کنندگان گوگل سوال می کنند. شاید از خود سوال کنید که در گوگل باید به آخرین علوم تکنولوژی و علوم کامپیوتر و شبکه اطلاع کافی داشته باشید ولی ظاهر امر چنین چیزی را نشان نمی دهد و به نوشته کتاب پاندستون بیشتر مصاحبه ها روی محور سوالات و معماهای ریاضی می چرخد که نویسنده ۱۰۱ معما از این مسائل را مثال زده است.

پاندستون قبل از این در کتابی سوالات مصاحبه کنندگان شرکت مایکروسافت را منتشر کرده بود. وی به عنوان نویسنده علمی برنده جایزه پولیتز، خبرنگاری است که در اطلاع رسانی دقیق درباره جریانات و علوم مختلف و به روز شهرت دارد و در این کتاب نیز به خوبی مشخصات کسانی را درج می کند که می توانند در گوگل کار کنند.

به نوشته پاندستون به نظر می رسد کسانی می توانند در این شرکت و یا موتور جستجوی جهانی استخدام شوند که بیشتر از مهارت کامپیوتری به خلاقیت و تجسم ذهنی مجهز باشند؛ در اصل گوگل بیشتر از متخصص کامپیوتر به خیال پردازان و مبتکرانی ماهر نیاز دارد تا خدمات جدیدی در رقابت با شرکت های دیگر ارائه کنند.

در مصاحبه های گوگل به جای سوالات سخت ریاضی و کامپیوتر، معماهای پیچیده و ذهنی طرح می شود که مهندسان کامپیوتر علاوه بر داشتن تخصص های مربوطه باید از عهده حل آنها برآیند.

یکی از ۱۰۱ سوالی که در این کتاب مطرح شده است عبارت است از : «شما در یک جزیره فوتبال بازی می کنید ولی برای شیر یا خط سکه ای ندارید. تنها سکه ای که در جزیره پیدا شده کج شده است. چگونه می توان از یک سکه کج شده برای شیر یا خط استفاده کرد؟»

اگر چنین مسئله هایی را به شیوه خلاقانه حل نکنید باید کار در گوگل را فراموش کنید.

یکی دیگر از سوالاتی که معمولاً برای جویندگان کار در گوگل مطرح می شود این است «شما اگر یک تخم مرغ داشته باشید و بخواهید آن را از هر طبقه یک ساختمان ۱۰۰ طبقه به پائین پرتاب کنید. کدام طبقه را انتخاب می کنید که تخم مرغ نشکند!» و معمای دیگر اینکه عدد بعدی توالی اعداد روبرو چیست: ۱۰، ۹، ۶۰، ۹۰، ۷۰، ۶۶

در مورد معمای مربوط به سکه کج شده در جزیره نویسنده نوشته است شانس یک پرتاب در شیر آمدن با شانس خط آمدن تفاوت دارد ولی شانس دو پرتاب برای خط آمدن بعد از آن یک شیر با شانس دو پرتاب یک خط و سپس یک شیر آمدن مساوی است. در نتیجه یک «خط و شیر» به یک تیم اختصاص دهید و یک شیر و خط به تیم دیگر، سپس پرتاب را در گروه هایی دوتایی ادامه دهید و بدون توجه به شیر یا خط آمدن سکه تا رسیدن به نتیجه این عمل را تکرار کنید.

نویسنده معتقد است کسانی که دوست دارند در گوگل کار کنند و یا کسانی که به شیوه های خلاقانه حل مسائل علاقمند هستند بهتر است این کتاب را مطالعه کنند.تاريخ : یکشنبه سوم اردیبهشت 1391 | 21:5 | نویسنده : M104(مدیر وبلاگ)
یعنی اینقدر واستون مهمه که من کیم؟اونوقت چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من روزی خودم رو معرفی میکنم که دیدتون نسبت به خیلی از بچه های کلاس عوض شده باشه.اونوقت شک ندارم دونستن و ندونستن اسم من براتون مهم نیست چون دیگه سراغ مسائل حاشیه ای نیستین.اینجا فقط یه وبلاگ سادس.یه دنیای مجازی.چرا اینقد اینجارو جدی میگیرین.اینجا ارزش این رو نداره که بخاین سر یه نویسنده یا یه پست بی ارزش با هم دعوا کنین و دوستیتون رو با همدیگه از یاد ببرین.من اینجا اومدم تا هرچی فحش و بد و بیراهه به جون بخرم تا بینم شما ها بالاخره کی دست از این کاراتون میکشین.به این دلیل خودمو معرفی نکردم چون شما ها عادت دارین تمام مسائل اینجا رو به دنیای حقیقی بکشونین و ...

خانم مدیر من از طرف تمام کسایی که عقده هاشون رو اینجا و سر شما خالی میکنن معذرت میخوام.متاسفانه بعضی از بچه ها با وجود اینکه 2 ساله توی دانشگاهن ولی هنوز توی حال و هوای دوران دبیرستان به سر میبرن.من از طرف تمام کسایی که هنوز کوچیکن و بزرگ نشدن معذرت میخوام.شما هم فعلا لطف کنین و منت سر ما بذارین و مدیر بمونین.این وبلاگ با وجود شما به وجود اومد و به اینجا رسید بدون شما وبلاگی هم وجود نخواهد داشت.